חפשו מטפל/ת:

דרכים להגיע לשלווה פנימית

אנו חיים במציאות מאוד תובענית. לא מעט אנשים מוצאים את עצמם טובעים בים של משימות במסגרת חיי העבודה והמשפחה שלהם, כאשר לא נותר להם כמעט זמן לעצמם. הדאגות, המתח, החוסר וודאות שלא פעם מלווים סיטואציות שונות בחיים ובמקביל העומס הגדול, מונעים מאנשים להגיע לשלווה ורבים מהם חשים כי הדבר פוגע להם מאוד באיכות החיים. אם אתם תוהים כיצד להגיע לשלווה פנימית על מנת לחיות את חייכם בצורה נעימה, טובה ואיכותית יותר, כדאי שתקראו את הדברים בבאים.

כיצד תגיעו לשלווה פנימית?

אז הדבר הראשון שיכול לסייע לכם להגיע לשלווה פנימית הוא: מדיטציה. מדובר על כלי מצוין שמביא עמו קשת רחבה של מגוון יתרונות גופניים ונפשיים עבור כל מתרגל. ניתן למצוא שיטות שונות של מדיטציה.

ישנם אנשים שבוחרים לתרגל אותה בישיבה, ישנם כאלה אשר בוחרים בשכיבה, כאשר בשכיבה מהווה פתרון מעולה עבור אנשים אשר מתמודדים עם כאבים ומתקשים לתרגל בתנוחה הרגילה וכן עבור כאלה המתמודדים עם בעיות שינה ומעוניינים לסייע לעצמם למצוא את הדרך להירדם רגועים ושלווים. מדובר על דרך מצוינת עבור כל אלה שהחיים שלהם כרוכים בלחצים רבים וכן עבור אנשים המתמודדים עם אתגרים מנטליים או נפשיים שונים לרבות: חרדה, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

מדיטציה טרנסנדנטלית- במה מדובר?

מדיטציה טרנסנדנטלית מתמקדת בפוקוס ובאה לידי ביטוי בכך שהיא מסייעת לכל אדם לקחת את תשומת הלב מהסערות שבחייו לקמות שקטות של פעילות מנטלית על מנת שיחווה את השקט שבתוכו. כל אדם יכול לתרגל אותה ומי שהביא את השיטה למערב הוא מהרישי מהש יוגי. במצב של תרגול, אנו חווים מצב עמוק של מנוחה על אף שאנו ערים לגמרי. הטכניקה שלה היא פשוטה למדי וחסרת מאמץ. היא לא קשורה לדמיון מודרך, אך יש בה מנטרה של צליל מסוים חסר משמעות אשר מותאם לכל אדם באופן אישי. הצליל המדובר מסייע לו לקחת את תשומת הלב שלו פנימה. לצלילים יש השפעה על מערכת העצבים שלנו ועל כן, חשוב ביותר שהצליל יהיה נעים למתרגל ויתאים לו. תרגול שלה 20 דקות ביממה, בישיבה, יכול להבטיח חיים טובים יותר ובעיקר, רגועים ושלווים יותר

שיטות נוספות לשלווה פנימית

מעבר לתרגול מדיטציה, מכל סוג באשר הוא, אין ספק כי כל אדם יכול לבחור במה שעושה לו טוב באופן אישי. ישנם כאלה שישיבה מול הים כמה פעמים בשבוע או אפילו כל יום, תסייע להם ביצירת שלווה פנימית, ישנם כאלה שלכתוב לעצמם יומן יסייע להם, ישנם כאלה שיעדיפו ללכת לחדר כושר. אם אתם מחפשים דרכים שונות שיסייעו להגיע לשלווה, הרי שעיסוי יכול להוות דבר נפלא. על אף שעיסוי הוא דבר פיזי, גופני, הרי שהוא משפיע היטב גם במישור הנפשי. האווירה במהלך העיסוי, הלחיצה על נקודות עומס בגוף, הרוגע והשקט וההתכנסות העצמית במהלך הזמן הזה, ללא ספק יכולים ליצור שלווה.

גם עיסוי רפואי יכול להוות דבר מצוין עבור כל אדם המצוי בעומס שמונע ממנו את הרוגע בחייו ואף יוצר כאבים גופניים שונים. חשוב לברר היטב כיצד עיסוי מעין זה יכול לסייע לכם ומי מוסמך להעניק אותו טרם בוחרים בו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
דרכים להגיע לשלווה פנימית