חפשו מטפל:

עיסוי רפואי – ניתן למטרות רפואיות חיצוניות ופנמיות ומועיל לכולם

עיסוי רפואי - ניתן למטרות רפואיות חיצוניות ופנמיות ומועיל לכולםאין צורך להאמין ברפואה משלימה כדי לקבל עיסוי רפואי והוא מתאים לכל אחד שיש לו צורך בטיפול זה. עיסוי רפואי, כשמו כן הוא, ניתן למטרות רפואיות חיצוניות ופנימיות והן רבות מאוד. 

הוא מועיל לכל מי שמקבל אותו ואם הומלץ לכם לקבל מסאז' כזה מומלץ לבדוק מעסים מוסמכים שמודעים למלוא המשמעות ויודעים בדיוק כיצד לטפל בכם.

העיסוי ניתן בצורה זהירה ומבוקרת דווקא משום שהוא קשור לבעיות בריאות שונות ולכן אסור להתפשר על טיב המעסה ולקבל אותו רק במקום שמורשה לטפל בכם בצורה כזאת. 

הסיבה העיקרית היא משום שעיסוי, בניגוד למה שנהוג לחשוב, אכן עלול להזיק במקרים מסוימים ולכן חשוב לקבל אותו נכון.

למה נועד עיסוי רפואי?

עיסוי רפואי הוא עיסוי מפנק של הגוף בדרכים מקובלות אבל במקומות ובתנועות שמיועדות למטרה רפואית ספציפית. 

מדובר בעיסוי שנועד לשחרר שרירים תפוסים וכואבים, להמריץ את הדם באזורים שבהם יש כלי דם פגועים בגלל בעיות רפואיות, להקל על הלחץ בגפיים ובעמוד השדרה, באגו ובשאר האיברים, לסייע לשחרר כאבים שונים כמו כאבי ראש וגב, לטפל בשרירים בעלי טונוס בעייתי, להקל על המפרקים ולשפר את התנועתיות שלהם, להגביר גמישות ולספק הרפיה רגשית למי שזקוק לכך בגלל מחלות או משברים כלשהם.

מכאן נובע כמה ידע רפואי ספציפי נחות למי שעושה עיסויים אלה ולכן מי שאינו מוכיח לכם שהוא מבין בזה מומלץ לא לקבל ממנו כל טיפול או מסאז'.

איך מעסים?

שיטת המסאג' שתקבלו במקרה כזה קשורה ישירות לבעיה בגללה באתם וזו תהיה האינדיקציה שלכם למקצועיות של מי שמטפל בכם. זה חשוב לכל מי שלא יודע להבדיל בין השיטות וחושש שמה שהוא מקבל אינו קשור למטרה שלשמה בא לקבל עיסוי רפואי.

אמנם יש טכניקות ושיטות שונות לעיסוי, אבל בעיסוי רפואי ימצאו את מה שנכון לכם בגלל הבעיה.

כלומר, אם מדובר בעיסוי בגלל כאבים לא יגבירו אצלכם את הכאב בשל כך בטכניקה שתכאיב לכם ולא להפך.

אם מדובר בצורך בהמרצת מחזור הדם יטפלו בכלי הדם באזורים הפגועים נקודתית ולא יטפלו בכם באזורים שאינם קשורים לכך. 

שימו לב לכך ולפי זה תוכלו לדעת אם אתם מקבלים עיסוי נכון.

זה, כמובן, נוסף לשיפור שאתם אמורים להרגיש תוך כדי העיסוי או לאחריו. אם אינכם מרגישים בשינוי או שנראה לכם שהעיסוי אינו מועיל לכם, אתם יכולים להפסיק אותו ולומר זאת למעסה.

איך קובעים איזה עיסוי רפואי מתאים?

עיסוי רפואי במכון עיסוי, נקבע על פי מצבו של המטופל ויש אפילו מקרים שבהם חובה לתת מסאז' עדין ולא נמרץ מדי, הכל לפי התנאים שלו.

כמובן שתוך כדי העבודה העיסוי והמניפולציות השונות מכאיבות או גורמות לתגובה לא נכונה ולא טובה, מפסיקים עד שמוצאים את הקצב ודרגת העוצמה שבה צריך לקבל את העיסוי.

חשוב לזכור שהעיסוי ניתן למטרות טובות ומועילות משום שיש לעיסוי מאפיינים שמזרזים החלמה ומשפרים את הבריאות.

המגע עצמו מרפה ומרגיע, הדם זורם טוב יותר לאחר ששוחררו חסימות בתנועה, השרירים מקבלים את השחרור שלהם הודות להתערבות חיצונית כשאי אפשר היה לשחרר אותם מבפנים, והפרקים והשלד זוכה להקלה בגלל ההשפעה המיטיבה של עיסוי עליהם.

שילוב שיטות

קורה שעיסוי רפואי ישלב שיטות שונות ולא רק טכניקות קונבנציונליות.

יכול להיות שתהיה מדי פעם הטיה לכיוון עיסוי עמוק יותר נקודתי שמזכיר עיסוי רקמות או שייעשו לחיצות בסגנון שיאצו, או שיהיו מתיחות ומניפולציות שמוכרות משיטות כמו פלדנקרייז וטווינה. היום ידוע שעיסויים באים מכל העולמות ובכל תרבות יש את מסורת העיסוי שמתאימה לה, וכדאי להוסיף אותה למטופל.

סרטון על עיסוי רפואי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email