חפשו מטפל/ת:

איך עיסוי במפרק הירך יכול לעזור לדלקת

דלקת בירך היא בעיה שכיחה ממנה סובלים רבים בכל רחבי העולם, אשר גורמת לכאב ולאי נוחות במפרק הירך. כאבים המשפיעים לא רק מבחינת הכאב לבדו, אלא ישירות על אורח החיים של האדם. לפתע טווח התנועה מתקצר, כל תנועה כואבת, ומבלי שישים לב, האדם יוותר על פעולות יום יומיות המסבות לו אי נוחות. אחת הדרכים להפחית את הדלקת עד להיעלמותה לחלוטין, היא באמצעות עיסוי במפרק הירך.

מהם היתרונות של עיסוי למפרק הירך?

בדומה למצבי כאב אחרים, גם כאן עיסוי יוכל לסייע מאוד בהפחתת כאב ודלקת במפרך הירך:

  • הקלה בכאבים – עיסוי אזור הירך יכול לעזור לשחרר מתח ולחץ בשרירים, מה שמוביל להפחתת כאב ואי הנוחות. בדרך כלל מיד לאחר עיסוי, יעידו המטופלים כי הם מסוגלים לחזור ולבצע פעולות יום יומיות, ולנהל את שגרת היום באופן נעים יותר.
  • שיפור טווח התנועה – עיסוי ישפר את טווח התנועה במפרק הירך באופן מיידי על ידי הרפיית השרירים ורקמות הרכות שמסביב. כך, ניתן יהיה לחזור במהירות לבצע פעילות ספורטיבית, וכל פעילות אחרת אשר המטופל התקשה לבצע בשל הדלקת.
  • זרימת דם – מטרת העיסוי היא לחמם את האזור ולהזרים אליו דם, כך שהדלקת והכאבים 'ישתחררו'. זו בדיוק המטרה שנרצה להשיג גם על ידי עיסוי לשחרור דלקת בירך.

כל אלו, יוכלו בהחלט לשפר את איכות החיים, כל עוד מקפידים על הטיפים הבאים שיבטיחו שתפיקו את המירב מהעיסוי. ראשית, חשוב להקפיד על תורים קבועים לעיסוי רפואי, כחלק משגרת הטיפול בדלקת. ככל שתקפידו על כך ותגיעו לטיפול בהתאם להמלצת איש המקצוע, כך הדלקת תחלוף מהר יותר והקלה תורגש במהירות.

בנוסף, מומלץ לשלב תרגילי מתיחות לגמישות וחיזוק הירכיים. המטרה היא לא רק לשחרר את האזור כי אם לחזק אותו כך שלא תתפרץ דלקת נוספת. כך, זו הזדמנות נפלאה לשלב פעילות גופנית קלה המתאימה למצב הבריאותי ולצד ההחלמה מהדלקת, גם לשפר אלמנטים נוספים כגון גמישות, נשימות ועוד.

יש להקפיד על קבלת הדרכה וליווי מאנשי מקצוע המתמחים בדלקות כאלו, אשר יוכלו להתאים לכם תרגילים ושיטות המדויקות לכם ולמצב האישי שלכם. ככל שהטיפול יהיה מדויק יותר, כך ההחלמה תהיה מהירה יותר.

איך כואב לכם?

עיסוי ירכיים הוא בהחלט כלי מועיל לאנשים הסובלים מדלקת, המציע הקלה בכאב, שיפור התנועה וזרימת הדם. אחד הפרמטרים החשובים ביותר בהתאמת הטיפול, הוא להבין בדיוק מהו סוג הכאב המדובר. האם כאבים בזמן מנוחה בלבד? האם בשכיבה על הצד? אולי זו בכלל תחושת צביטה? לכל כאב פירוש משלו. כך, הצעד הראשון לטיפול יהיה למצוא איש מקצוע מעולה אשר יידע לחבר את הנקודות, לאבחן בדיוק ממה אתם סובלים ולהציע טיפול מדויק. המאמר נכתב בשיתוף – https://profherman.com/

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
איך עיסוי במפרק הירך יכול לעזור לדלקת