חפשו מטפל:

עיסוי רקמות עמוק – וריאציה על עיסוי רפואי המפורסם

עיסוי רקמות עמוק - וריאציה על עיסוי רפואי המפורסםעיסוי רקמות עמוק – עיסוי רקמות עמוקות הוא וריאציה על עיסוי רפואי שנוגעת לעיסוי אנשים עם בעיות ספציפיות, ולכן מומלץ לתת את כל המידע הרפואי הנדרש למעסה, כדי למנוע נזק וכדי לכוון אותו טוב יותר לאזור שבו הוא יודע שיוכל להועיל יותר.

עיסוי רפואי הוא עיסוי שנועד לא למטרות ספא כמו עיסוי מפנק ואווירה אבל אחת התוצאות שלו היא שיפור עמוק בהרגשה הטובה והתקדמות בהחלמה של איברים שונים.

חשוב מאוד לדעת שעיסוי זה נועד ספציפית לרפא ולעוזר בהחלמה של איברים פגועים שונים, בעיקר שרירים ורקמות שונות.

העיסוי ניתן למי שסובל מפעילות גופנית מאומצת כמו ספורטאים מקצועיים או אנשים שעובדים בעבודות פיזיות קשות שמאמצות שרירים ואיברים מסוימים.

מהו עיסוי רקמות עמוק?

יש איברים שהם פגיעים יורת לדלקות שונות שלא כתוצאה מזיהום אלא כתוצאה מקריעה חוזרת ונשנית של רקמות, הן בגלל ספורט והן בגלל עבודה פיזית מאומצת.

אם אי אפשר להפסיק את הפעילות המזיקה כל מה שנותר הוא להילחם בדלקות ובפגיעות של קריעת הרקמות הכרונית על ידי עיסוי רקמות עמוק, שהוא נגזרת של עיסוי רפואי ומקביל גם לעיסוי שרירים עמוק.

חשוב לדעת שבגלל הדלקות והבעיות בזרימת הדם והפגיעה באיברים אלה, העיסוי לא נעשה ללא התייעצות עם רופא מתאים ועם הפניה, בשונה עם עיסוי שוודי, שאפשר להגיע רק בשביל הפינוק. 

בוודאי שגם לא מומלץ לעבור את העיסוי אצל מי שאינו מוסמך לכך.

מי מעניק עיסוי רקמות עמוק?

בגלל התפקיד של עיסוי כזה ובגלל החדירה כמה שיותר לעומק רקמות פגועות, יש צורך בידע רב, אנטומי בעיקר, אבל גם על תהליכים דלקתיים והתחדשות תאים ורקמות.

רק מעסה מוסמך שגם למד אנטומיה יכול להעניק לכם מסאג' כזה ורק אחרי שתלבנו את כל הבעיות הרפואיות שלכם ותפנו את תשומת לבו לאזורים הפגועים במיוחד.

מכיוון שהעיסוי נעשה במקומות אלה חובה שהמעסה יהיה מיומן במיוחד בעיסוי בתנועות ובטכניקות הייחודיות, כדי לא לגרום לנזק נוסף וכדי לא להעמיק את הדלקות שנמצאות באזור ונגרמות כתוצאה מהפגיעה המקורית.

מה צריך לדעת על עיסוי זה?

יש קשר בין עיסוי רקמות לבין עיסוי שרירים עמוק ולכן רבים מבלבלים ביניהם, בזמן שעיסוי רקמות נעשה באזורים דומים אבל לאו דווקא בשרירים.

עיסוי רקמות נעשה גם בשרירים אבל גם במפרקים ובכל אזור שחשוף לפגיעות שונות ולחבלות. הטכניקה שונה מכל טכניקה מוכרת אחרת משום שהיא נקודתית מאוד והכי חדרנית שאפשר בתוקף הנסיבות.

המעסה מחויב למיומנות גבוהה מאוד בעבודת האצבעות וחלק גדול מהמניפולציות ומהתנועות שמוכרות משיטות עיסוי אחרות פשוט אינו חלק מעיסוי זה.

למשל, לא משתמשים בשמן כדי שהיד לא תחליק ותישאר ממוקדת בנקודה הפגועה עד שתצליח לשקם את הרקמה הפגועה ולהזרים מחדש את הדם שנחוץ כדי לחדש את אספקת הדם ושאר הזרימה הלימפתית שמזרזת החלמה וחידוש תאים.

עיסוי זהיר מאוד

עיסוי רקמות עמוק אמור לחקות את תנועת הזרימה וההתחדשות של הרקמות ולכן הוא חדור פנימה עד אליהן, וגם מצליח להשפיע גם על מי שאינו מרגיש בדרך כלל את הלחיצות.

הטכניקה נקבעת לפי תגובת המטופל ועד כמה הוא מרגיש את הלחיצות ובכך מצליחה לחקות את הזרימה. השיטה היא בעזרת סיבובים ולחיצות ולא טפיחות או מכות וזהו ההבדל בין המסאג' הזה לבין מסאג'ים אחרים, כמו עיסוי מפנק.

כדי לקבל את הטיפול המיטבי ביותר מומלץ לבדוק את המעסה ואת המיומנות והידע שלו, במיוחד לנוכח העובדה שמדובר בטיפול עמוק וחודרני ממש.

כך תוכלו ליהנות מהטיפול שיסייע לכם בהחלמה במקום ליצור נזקים נוספים ומיותרים. בקשו הסברים לפני העיסוי כדי להבין בדיוק היכן ולמה לוחצים על נקודות אלה והיו קשובים לכל תחושה לא נעימה שתהיה לכם.

סרטון על עיסוי רקמות עמוק

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email