חפשו מטפל/ת:

שיאצו – רפואה משלימה

שיאצו - רפואה משלימהשיאצו – המודעות לבריאות הגוף והנפש הופכת להיות דבר מאוד פופולארי ומקובל בשנים האחרונות. 

אנו בספא Desert Spa, יודעים שהיכן שהרפואה הקונבנציונלית לא נותנת מענה הולם והכין שגבולות מדעי הרפואה המודרניים מגיעים, תחום הרפואה המשלימה פורץ דרך ומספק מענה לשלל בעיות ומחלות. 

היום יותר מתמיד אנשים מודעים לתפיסה הכוללת של הבריאות מנקודת מבט הוליסטית, השמה דגש על שלימות הגוף והנפש, הימנעות ממצבים מזיקים ושמירה על הרגלים בריאים ושימוש בטכניקות פיזיקליות העושות שימוש בגוף האדם עצמו כמכונה המסוגלת לרפא את עצמה.

מה זה שיאצו?

שיאצו היא טכניקת טיפול שמקורה ביפן, העושה שימוש במגע ועיסויים על פני אזורים חיוניים בגוף האדם בכדי להביא לתחושת הרגעה ולטיפול בנקודות כאובות. 

המושג הינו ביפנית ומורכב משתי מילים: "שי" שזה אצבע, המורה על כלי הטיפול הטבעיים, ו"אצו" זה לחץ. כלומר, לחיצה באמצעות האצבעות. 

ביפן תחום זה נחשב לתחום רפואה מקובל ומורשה, ובמקומות רבים בעולם מי שעוסק בו חייב להיות מוסמך ובעל רישיון.

רפואה המשלימה עליה מבוסס השיאצו.

כמו רוב תחומי הרפואה המשלימים שמקורם במזרח הרחוק,כמו לדוגמא דיקור סיני, גם השיאצו מתבסס על עקרונות מתורת הרפואה הסינית העתיקה, שלא בהכרח הולכים יד ביד עם עקרונות הרפואה הקונבנציונלית המודרנית. 

השיאצו מתבסס על העקרון שבגוף האדם מוזרמים זרמי אנרגיה וכוחות חיים חיוניים שבמצבי בריאות גוף ונפש תקניים נמצאים באיזון וזורמים בהרמוניה. 

נקודות חיוניות וזרמי אנרגיה אלו מכונים "מרידיאנים" וכל אחד מהם אחראי על מערך של איברים ומערכות בגוף ובנפש. 

הפרעה או "סתימה" באחד או יותר מאותם מרידיאנים עלולה לשבש את אותה מערכת או איבר עליה היא אחראית ובכך בעצם לגרום למחלות שונות ולליקויים שונים המשפיעים על תפקוד הגוף והמצב הנפשי האדם.

כיצד שיאצו פועל

על סמך תורת הרפואה השלימה המתבססת על קיומם של מרידיאנים וזרמי אנרגיה בגוף האדם, השיאצו נותן מענה לחסימה או להפרעה באותם מרידיאנים באמצעות סוגים שונים של לחיצות ועיסויים. 

אופן הטיפול מתנהל באופן הבא, בדומה לעיסוי רפואי – המטופל שוכב על מיטת המטופלים כשהוא לבוש בבגדים רכים ונוחים. המטפל המוסמך דואג ליצור אווירה נוחה ונעימה בחדר. 

הטיפול נעשה באמצעות לחיצות לאורכו ורוחבו של גוף המטופל וזאת על ידי שימוש באצבעות, אגודלים, מפרקי האצבעות, כפות הידיים, מרפקים, אמות וברכיים. 

הלחיצות נעות על גבי מנעד רחב של עוצמות המותאמות ליעדים הטיפוליים ובהתאם לאופן המחלה או הפגיעה.

שיאצו כטיפול אלטרנטיבי משלים

אף על פי שלא קיימת ספרות מדעית רחבת היקף הנותנת תוקף ואישורים על אמינות ויעילות הטיפולים ברפואה משלימה בכלל ושיאצו בפרט, בעשרות השנים האחרונות מיליוני אנשים במדינות מפותחות ומתקדמות פונים יותר ויותר לקבל טיפולים כאלה. 

רבים מהם מעידים כי הם מרגישים הרבה יותר טוב, וכי הם חשים הקלה בתסמיני המחלה שלהם.

במדינות מסוימות קיים סל טיפולים של רפואה משלימה הכולל טיפולי שיאצו וטיפולים אחרים שאינם באים במקום טיפולים קונבנציונליים מוכחים אלא כתוספת להם.

סרטון בנושא שיאצו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
שיאצו - רפואה משלימה