חפשו מטפל/ת:

עיסוי בורטיגו – מה זה אומר ואיך זה עובד?

סובלים מורטיגו? לא תאמינו עד כמה עיסוי בורטיגו יכול לעזור לכם! כאן נסביר בידוק למה ואיך זה עובד

מה זה בכלל ורטיגו?

ורטיגו הוא מצב מוכר וידוע, בעיקר בשל היותו נפוץ כל כך. משמעותו היא סחרחורת סיבובית ומי שסובל ממנו עלול לחוש תחושת סחרחורת, בחילות, הקאות, תחושה של התנדנדות של הגוף, הזעה, ירידה משמעותית בשיווי המשקל ועוד. ורטיגו יכול להיגרם מסיבות שונות כדוגמת פגיעה במערכת הוסטיבולרית, פגיעה באוזן התיכונה או במסלולים העצביים במוח.

עיסוי – לא רק מה שחשבתם!

גם מי שמעולם לא הלך לקבל עיסוי יודע, שמדובר על מגע נעים ומרגיע, המשחרר את השרירים ומרפה אותם. אבל האמת היא, שלעיסוי יש איכויות נוספות כמו האפשרות לרפא מצבים שונים, הנגרמים כתוצאה מבעיה בשרירים והכוונה היא לא רק לכאבי שרירים בלבד!

עיסוי בורטיגו

כאמור, עיסוי יכול להיות טיפול מרפא למצבים שונים וורטיגו הוא בהחלט אחד מהם. כאמור, ורטיגו יכול להיגרם כתוצאה מסיבות שונות ואחד הסוגים של ורטיגו נקרא ורטיגו צווארי. במקרה זה, המטופל ודאי יחוש גם כאבי צוואר, בנוסף לשאר הסימפטומים. על הורטיגו הצווארי נרחיב מיד.

ורטיגו צווארי

ורטיגו צווארי הוא ורטיגו, שמקורו בפגיעה בחיישני התנועה הנמצאים בצוואר. כאשר אלו נפגעים, עלולה להיות תחושה של סחרחורת והתנדנדות הגוף, למרות שהגוף עומד יציב לחלוטין. תחושות אלה, כאשר הן מופיעות אצל המטופל, עלולות להשפיע משמעותית על איכות החיים שלו בתקוות שבהן הוא סובל מהן ולכן חשוב מאוד לטפל בכך בהקדם וביעילות.

היתרונות של עיסוי בורטיגו

לעיסוי בורטיגו יש יתרונות רבים! ראשית, כפי שציינו לעיל, מדובר על טיפול נעים במגע וללא כאב משמעותי. כמו כן, מדובר על טיפול מאוד יעיל, שמביא לתוצאות מהירות וארוכות טווח. כלומר, בעזרת טיפול ללא כאב ואפילו משחרר ומרגיע, ניתן לטל בסימפטומים קשים ומעיקים ולמעשה, ליהנות פעמיים באמצעות פעולה אחת!

איך זה עובד בכלל?

כאמור, ורטיגו צווארי נובע מפגיעה בחיישני התנועה הנמצאים בצוואר. המשמעות היא, שצריך ללמד אותם שוב לעבוד כפי שהם אמורים וכאילו "להזכיר להם" את התפקיד שלהם וכיצד לבצע אותו. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות עיסוי בורטיגו, המתמקד בשרירי הצוואר ובעיקר באזורים, בהם נמצאים אותם חיישנים. כשחיישנים אלה מרגישים את המגע ואת התנועה הייעודית למצב זה, הם חוזרים לתפקד והמטופל יכול לשוב לשגרת חייו, כפי שהייתה לפני הופעת הסימפטומים.

בחירת המעסה

כאשר פונים לקבלת עיסוי בורטיגו חשוב לוודא, שהמטפל הינו מוסמך, מיומן ומקצועי בתחום ספציפי זה ומכיר היטב את העבודה עם ורטיגו, על כל מאפייניו. זכרו – כפי שלא תפנו לרופא משפחה לביצוע ניתוח, כך גם לא מומלץ לפנות לפיזיותרפיסט של רצפת האגן לטיפול בורטיגו!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
עיסוי בורטיגו