חפשו מטפל/ת:

על החיבור בין גוף לנפש

לאורך שנים, דובר רבות על החיבור בין גוף לנפש בתחום הרפואה האלטרנטיבית, בדגש על הסינית. כבר בימים עברו, הסינים לא טרחו להפריד בין הגוף והנפש לצרכי טיפול, מהסיבה שראו בהם אחד. כלומר, שני היבטים שונים של שלם אחד. כיצד מתנהל הקשר הזה? האם ניתן לשמור עליו ואם כן, כיצד? בכל אלו, נדון במאמר שלפניכם.

על החיבור בין גוף לנפש על פי הרפואה הסינית

הרפואה הסינית גורסת כי כל חולי וסימפטום רפואי, הינו תולדה של מצב נפשי. כלומר, הדרך בה אדם רואה את עצמו ומתייחס לעצמו. למשל, אם אדם אוהב את עצמו וחי ללא כל כעסים ומכאובים, הגוף יבטא זאת על ידי בריאות איתנה. מצד שני, תקופות של כעס, עצב, תחושות שליליות, יביאו עמן חולי. כך, כשמדברים על החיבור בין גוף לנפש הכוונה ליכולת להבין את עצמנו, להיות קשובים לגבולות הגוף המשתנים מאדם לאדם ולכבד אותם.

למעשה, כאבים ואי נוחות מעידים על חסימה מסוימת בגוף. כדי לשחרר אותה – מלבד פניה אל טיפול אלטרנטיבי כגון דיקור סיני למשל, הפועל כדי לשחרר את אותן חסימות, ישנם עוד כמה צעדים שכדאי לבצע:

  • מודעות – לעצמכם, לגבולות שלכם. אם אתם חשים שאתם מתקרבים לקצה גבול היכולת, שעבדתם מספיק. עצרו! מותר לכם לנוח, כולנו בני אדם וחשוב להכיר את הגבולות שלנו ולהישאר בתוכם. במידה ומעוניינים להרחיב אותם יש לעשות זאת באופן הדרגתי שלא יפגע באיכות החיים שלכם.
  • רגשות כהרגל – ניקח מצב שבו אדם סובל מדיכאון כרוני. הוא כה רגיל לתחושות השליליות, עד שאלו מתורגמות אל תוך הגוף עצמו והופכים לחלק בלתי נפרד ממנו. מכיוון שאלו רגשות שליליים, הגוף בסופו של דבר סובל מהם.
  • איזון – בסופו של דבר, המפתח החשוב ביותר הוא איזון; לאכול מאוזן, לישון מאוזן, לאזן בין עבודה לפנאי, ובין משפחה ללבד. ככל שאלו יהיו מאוזנים יותר כך הגוף יהיה רגוע ושליו יותר וזה, בדיוק מה שאתם רוצים.

עוד קצת על התרבות הסינית

בסופו של דבר, הסינים מציעים גישה הוליסטית המאחדת את הגוף והנפש לכדי אחד. שני צדדים של מטבע אחד, כך שעל ידי עבודה עצמית והבנה עצמית ניתן לנתח את הסימפטומים הגופניים ולקשר אותם לכדי אי נוחות פיזית ותחלואות שאנו חשים. זאת, בעוד שבמערב הפרידו ביניהם.

דיקור סיני הוא דרך נפלאה, יעילה ועדינה לטפל בבעיות פיזיות שונות ובאותה נשימה, לדאוג גם לעצמנו. הוא מקל על כאבים, מסייע לפוריות בשילוב הרפואה המודרנית ואף על הפרעות נשימה או עיכול. בנוסף, ביכולתו להשפיע לחיוב על מצב הרוח. כך, זוהי הוכחה המעידה על החיבור בין גוף ונפש כאשר בכל יום, מגלים רבים את היתרונות הנפלאים של הרפואה האלטרנטיבית ושל הדיקור הסיני בפרט.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
על החיבור בין גוף לנפש