חפשו מטפל/ת:

סוגי עיסוי מבוקשים שישראלים אוהבים

עיסוי – או בשם הפופולרי מסאז' – הוא תמיד חוויה מהנה. כולנו אוהבים מגע פיזי, וכשהוא נמשך חצי שעה או אפילו שעה, ומבוצע ע"י מקצוענים בתחום, התחושות עוצמתיות במיוחד.

בנוסף למגע המדויק מאוד באזורים שונים בגוף, בזמן שאדם מקבל עיסוי הוא זוכה לניתוק מוחלט מהמציאות על כל ההמולה, הטרדות ורעשי הרקע האינסופיים שהיא מייצרת,

וגם לכך יש תרומה לעוצמת החוויה. אין פלא שעיסויים הם חלק בלתי נפרד מכל התרבויות האנושיות ובעידן הגלובליזציה הנוכחי יש בחירה נרחבת בין שלל אופציות. בפרט פופולריים סוגי העיסויים הבאים:

עיסוי תאילנדי

שיטת עיסוי שמקורה במזרח הרחוק וליתר דיוק בממלכת סיאם.

העיסוי התאילנדי מבוסס על מסורת עתיקת יומין, וכוללת שימוש במשקל הגוף של המעסה כדי להרפות שרירים מתוחים. על-מנת להגיע למקסימום שחרור כוללים עיסויים תאילנדיים טכניקות נוספות וכן מניפולציות מדויקות על שרירים ועל קווי אנרגיה ונקודות שונות בגוף.

בין התועלות של העיסוי התאילנדי ניתן לציין את הגברת זרימת הדם בגוף, את שיפור הגמישות במקומות שונים בגוף וזאת באמצעות הארכת גידים, הקלה על כאבים ועומסים וכאמור הרפיה של שרירים תפוסים ומכווצים.

חשוב להדגיש שמדובר בעיסוי שמוזמן במקרים רבים למטרות הנאה "בלבד" – כאמור כולנו זקוקים מעת לעת למגע פיזי מדויק שאפשר להתמסר אליו, ולכן אפשר למצוא גם הצעות של עיסוי אירוטי בצפון, בדרום או במרכז.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי שמתאפיין בהפעלת כוח רב יחסית (כמובן באופן מבוקר ומדויק) במטרה לסייע למי שסובל או סובלת מדלקת פרקים, דלקות בשרירים, תסמונת התעלה הקרפלית, בעיות אורתופדיות ומצבים נוספים שמייצרים כאבים בשרירים. עיסוי רקמות עמוק – שהוא סוג של עיסוי שוודי אבל אגרסיבי יותר – מתאים מאוד לספורטאים וספורטאיות שהשרירים שלהם חווים עומס משמעותי באופן קבוע וגם למי שאוהבים עיסויים חזקים.

ההגעה אל עומק הרקמות בכל מקום בגוף וההתמקדות בנקודות לחץ ספציפיות לאדם גם ממריצה את הדם, משחררת נוקשות ומורגשת היטב גם בהיבט האנרגטי.

איורוודה

שיטת עיסוי נוספת שמגיעה אלינו מהמזרח הרחוק וליתר דיוק מהודו. פירוש השם "איורוודה" הוא מדע החיים (בסנסקריט) ולמעשה מדובר בתורה מקיפה שאחד העקרונות העיקריים שלה הוא היכולת של הגוף שלנו לרפא את עצמו בתנאי שהוא מאוזן.

השיטה גם מפרטת חוקי טבע רלוונטיים וכוחות שפועלים על כל אחד ואחת מאיתנו, ובהתאם גם עיסוי איורוודה כולל מספר מרכיבים ייחודיים ובהם השימוש בשמן שומשום חם.

בחלק הראשון של עיסוי איורוודה – שלב שנקרא אביאנגה – השמן מוזלף בכל הגוף. כתוצאה מכך מובטחת רגיעה של השרירים והורדה משמעותית של רמת המתח. בשלב השני, שירודרה, השמן החם מוזלף על אזור העין השלישית שם נמצאת בלוטת יותרת המוח. התועלת של פעולה זו היא שלווה עמוקה שנחווית באופן מדיטטיבי.

עיסוי פרינאום

עיסוי מיוחד לנשים הרות, כחלק מההכנה ללידה. המועד המתאים לעיסוי פרינאום הוא החל מהשבוע ה-34 להריון ואם מבצעים אותו נכון הוא מפחית במידה ניכרת את הסיכון להיווצרות קרע בנרתיק בזמן שהתינוק מגיח אל אוויר העולם, ובפרט קרע גדול שעלול להחליש את שרירי רצפת האגן ולגרום לאובדן שליטה על הסוגרים.

עיסוי זה מבוצע ע"י האישה עצמה או ע"י בן הזוג. מומלץ לבצע אותו מדי יום במשך כ-5 עד 10 דקות. ניתן למצוא באינטרנט סרטונים שמדגימים ביצוע מדויק של עיסוי חשוב זה.

עיסוי באבנים חמות

חוויה מרתקת ומענגת שבה המטפל או המטפלת נעזרים באבנים מיוחדות שחוממו לטמפרטורה מדויקת כדי להמריץ את זרימת הדם, לאזן מערכות שונות בגוף ולשחרר חסימות אנרגטיות. האבנים מונחות על המקומות המכווצים והכואבים בגוף המטופלים, ועוזרות במיוחד למי שסובלים מדלקות,

כאבים או מתחים נפשיים. עיסוי זה, שמבוסס על מסורות אינדיאניות, כולל גם מגע "רגיל" (לרוב עיסוי שוודי או עיסוי רקמות עמוק) והשילוב מבטיח תוצאות מרשימות במיוחד.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
סוגי עיסוי