חפשו מטפל/ת:

שמנים אתריים: שמנים טהורים 100% טבעי

שמנים אתרייםשמנים אתריים הם תרכובות העשויות מחומרים כימיים סינטטיים או להבדיל מתמציות צמחים טבעיות המדיפות ריח בעל ארומטיות גבוהה וסגולות מרפא.

אנו בחברת Desert Spa, יודעים שלשמנים אתרים שימושים רבים ומגוונים בתעשיית הקוסמטיקה, הטיפוח, המזון, ייצור התרופות ועוד. 

שמנים אתריים טהורים המופקים מצמחים נחשבים לבעלי יכולות מרפא ומשמשים כתכשירים רפואיים במסגרות טיפול בענפי הרפואה המשלימה וההוליסטית.

טיפולים כאלו שייכים לתחום הארומתרפיה, הנחשבת לאחד מענפי הרפואה האלטרנטיבית הנחשקת והמוערכת ביותר בעולם.

ההיסטוריה של סגולת הצמח

במשך אלפי שנים בני האדם ידעו להפיק תועלת רבה מצמחים שצמחו סביבם. פירות העץ שימשו למאכל, קורות העץ לבניין, אך בנוסף לכל השימושים הבסיסיים האלו הם ידעו גם להוציא את התמציות הספוגות בתוך הצמח. כבר אז ידעו על קיומם של שמנים אתריים ועל סגולות המרפא הטמונות בהם. 

בימינו, ענפי הביוטכנולוגיה מוצאים עוד ועוד שיטות ודרכים להפיק מהטבע את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

התעשייה המתקדמת בימינו עושה בשמנים אתריים טבעיים שימושים רבים במוצרים יומיומיים הנמצאים כמעט בכל בית בעולם, כמו למשל קרמים לידיים, תחליבי שמפו לשיער, שמנים בשביל עיסוי רפואי, בישום חנויות בגדים וקניונים, תוספים למאכלים קנויים ועוד.

יתרונותיהם של שמנים אתריים טהורים

מאחר ומדובר בהפקת חומרים טבעיים הנמצאים בטבע, הרי שהיתרונות שיש בהרחה או בליעה של שמנים אתרים ידועים ומפוקחים לא רק שאינה מסוכנת, אלא אף יכולה לסייע בשיפור בריאות הגוף. 

אחד היתרונות של שמן אתרי המבדיל אותו מתרופה רגילה הוא בכך שהוא לא נספג כלל בגוף. 

כלומר, כל מה שמכניסים פנימה יוצא החוצה מבלי להשאיר שאריות לאורך המסלול שהשמן עובר בתוך גוף האדם. מרגע שהחומר נספג בגוף האדם, הוא מתנקז החוצה תוך מספר שעות בודדות. 

כמובן, רכישה של שמנים אתריים טבעיים מוכרחת להתבצע במקומות אמינים כמו בתי מרקחת מוכרים ובחנויות למוצרי טבע הנמצאות תחת פיקוח קפדני של משרד הבריאות. 

שימוש לא נכון של שמן אתרי ממקום לא מפוקח ו/או עבור אדם הרגיש לחומרים אלרגניים המצויים בטבע עלול להוביל לתסמינים מזיקים וחמורים כמו הרעלות כבד או גירויים בעור.

כיצד שמנים אתריים פועלים על הגוף?

במסגרות טיפול בהם נעשה שימוש בשמנים אתריים, נוטלים את השמן באחת מהאפשרויות הבאות – בליעה, הרחה או מריחה על העור. 

בהרחה, המולקולות של החומר עוברות בדרכי הנשימה והריאות, בבליעה החומרים נספגים דרך סינון של הקיבה ובמריחה על העור החומרים נספגים אל השכבות התת-עוריות. 

בכל אחת משלושת הדרכים, אותם חומרים מגיעים אל זרם הדם שם הם מתפרקים למולקולות בודדות ומחוללות בכלל אברי הגוף השונים את השפעתן החיונית הצפונה בהרכב הצמח. 

תהליך זה מעורר ריאקציה כימית תוך גופית שיכולה לגרות תגובות ריפוי טבעיות. השפעה מצוינת של שמנים אתרים הבאה לידי ביטוי בעיקר על ידי ההרחה היא תחושת ההנאה הרבה המופקת ממנה. 

החומרים הטבעיים מגרים את המוח לייצר הורמונים האחראיים לתחושת הנאה, הקלה ושמחה, ובכך לעודד את המערכת החיסונית החיונית לתפקוד ושמירה על הגוף.

סרטון בנושא שמנים אתריים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
שמנים אתריים