חפשו מטפל/ת:

לחיצה משנה חיים – כיצד רפלקסולוגיה משפיעה עלינו לטובה?

רפלקסולוגיה היא כנראה שיטת הטיפול האלטרנטיבית המוכרת והפופולארית ביותר. הידיעה שכפות הרגליים מהוות בסיס שמשפיע על הגוף כולו, מלווה את האנושות מזה למעלה מ-5000 שנה, כאשר עדויות לכך נמצאו במזרח.

את היסודות לשיטה כפי שאנו מכירים כיום, הניח אמריקאי בשם ד"ר ויליאם פיצג'ראלד, רופא אף-אוזן-גרון אי שם במאה הקודמת. על פיו, באמצעות לחיצות, מישוש והתבוננות בכף הרגל, ניתן ממש לראות את איברי הגוף כולו, לאבחן בעיות וליקויים במערכות השונות בגוף ולהקל עליהן.

בעזרת רפלקסולוגיה ניתן להביט אל הגוף כולו

במהלך הטיפול, מתבוננים בכף הרגל ועל ידי הנעה ומישוש, בודקים היכן ישנן הפרעות גופניות ונפשיות. בשלב הראשון, עוד לפני טיפול רפלקסולוגיה יש לעבור שאלון על ידי המטפל, על מנת לסייע לו להבין מה מטרת הטיפול. התהליך עצמו כולל מתיחות, עיסוי ולחיצות בכפות הרגליים, ליצירת תגובה אנרגטית ועצבית לעידוד תהליכים מרפאים.

מעניין לגלות כיצד מבט קצר על כף הרגל, מעיד על מחלה או בעיה אחרת אפשרית. אין לוותר על ייעוץ אצל מטפל מקצועי, אך כדאי להכיר מעט מהמצבים אותם ניתן לזהות גם באופן עצמאי:

  • כף רגל נפוחה ואדמומית מהרגל, עלולה להעיד על לחץ דם גבוה.
  • כאשר מופיעים נימי דם בכמות רבה מהרגיל, הבר עלול להעיד על בעיות קרדיולוגיות.
  • נפיחות וכאב בזרת ומתחתיה, מעידים לעתים על דלקות אוזניים.
  • אדמומיות באזור הבוהן התחתונה מעידה לעתים על גרון אדום, יחד עם גבשושיות המשמעות היא גודש, ואילו אודם בין אצבעות הרגליים מעיד על בלוטות לימפה נפוחות במקרים מסוימים.
  • נקודות על כף הרגל באזור האחראי על הלבלב (באמצע כף הרגל), מצביעות לעתים על ירידה ברמת האינסולין בגוף. לאישוש החשד, ניתן למשש את כף הרגל – במידה ומורגשים כאבים או קריסטלים מתחת לעור, ייתכן שהחשש אכן ממשי.
  • אודם בקשת מעל העקב או נפיחות, עלולים להעיד על דלקת בשלפוחית השתן.

גוף האדם הוא המערכת החכמה ביותר בטבע

אלו רק דוגמאות אחדות למידע שאפשר לדלות מכפות הרגליים שלנו, וזה בדיוק מה שטיפולי רפלקסולוגיה באים להראות לנו. כפות הרגליים הן מראה לגוף והנפש, וכל שינוי בצבע, בטמפרטורה, בצורתה של כף הרגל, כל אלו מעבירים לנו מידע על עצמנו. מידע קריטי שיכול לעזור לנו לטפל בעצמנו טוב יותר ומדויק יותר לאורך זמן.

לכן, רפלקסולוגיה מומלצת לא רק כאשר ישנו חשד לבעיה רפואית כלשהי, אלא באופן שוטף על מנת להעניק לעצמנו מתנה של רוגע ושלווה, שכן הרפלקסולוגיה תורמת להרפיה ולהירגעות הנפש.

עובדה זו בלבד, משפיעה לטובה על בריאותנו הפיזית והנפשית, שכן אנו יודעים שבעיות לא מעטות מקורן בסטרס וחרדה. תאפשרו לעצמכם להירגע, לנשום עמוק, להתמסר, לגלות על עצמכם את כל מה שהגוף רוצה לספר לכם, דרך כפות הרגליים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
לחיצה משנה חיים – כיצד רפלקסולוגיה משפיעה עלינו לטובה?