חפשו מטפל/ת:

הומאופתיה: טיפול טבעי 100%

הומאופתיה: טיפול טבעי 100%הומאופתיה הוא תחום טיפולי הקשור לעולם הרפואה המשלימה.

במסגרתם של טיפולים הומאופתיים עושים שימוש בחומרים הנרקחים בצורה טבעית. חומרים אלו יכולים לבוא בצורות של גלולות, אבקה, נוזלים, תרחיף או גז, אותם המטופל בולע או מריח. 

טכניקה מיוחדת זו הומצאה לפני קצת יותר מ200 שנים והיא הייתה מקובלת ורווחת אצל בני אצולה אנגליים במשך שנים רבות, בשונה מעיסוי שוודי מודרני.

לאיזה מקרים טיפול בהומאופתיה יכול לעזור?

כל מי שמאמין ומצדד ביעילותם של טיפולי רפואה משלימה יכול להסכים שקיימת יכולת מרפא בצריכה של חומרים הומאופתיים טבעיים.

רבים מאמינים כי הם יכולים לסייע במגוון רחב של מחלות וליקויים מסוגים שונים ובעיקר זיהומים ודלקות שונות. 

למשל, הומאופתיה טובה במקרים של  זיהומים בדרכי הנשימה, דלקות באוזניים ובדרכי השתן. 

כמו כן, היא יכולה להיות מועילה במקרים של מחלות והפרעות כרוניות פיזיקליות כגון אסתמה, הפרעות הורמונליות, גירויים בעור וכן בהפרעות נפשיות כמו מצבי דחק, חרדה ומועקה נפשית.

ממה מורכבת תרופה הומאופטית?

תרופה הומאופטית מורכבת מחומרים שונים בהתאם לצרכי טיפול במחלות ובעיות שונות, כמו שמנים אתריים

משתמשים בחומרים מן החי, צמחים, חליטות עלים ומינרלים שונים בכדי ליצור מרקחה אותה מגבשים לצורה הרצויה, לבליעה או הרחה.

איך הומאופתיה עובדת?

העיקרון המנחה של ההומאופתיה היא לדמות מצב בו החולה נחשף למקור המחלה או לחומר הפוגע במינון קטן, מבוקר ולא מזיק. 

עקרון זה מאוד מזכיר את החיסונים המקובלים ברפואה הקונבנציונלית, בה מוזרק לזרם הדם של המתחסן אותו נגיף או חיידק אך מוחלש יותר, ובכך לעודד את המערכת החיסונית לייצר נוגדנים חזקים המסוגלים להתמודד מול המחלה בצורתה החזקה יותר. 

ברקיחה של תרופה הומאופתית מוהלים את החומרים הפעילים בנוזל אחר כמו מים או אלכוהול טהור בכדי לדלל את התמיסה, ובכך להחליש את ההשפעה החריפה של אותם חומרים. 

באופן זה, המטופל צורך את הכמות המינימליסטית ביותר העשויה להשפיע עליו ולעורר אצלו את המערכת החיסונית הטבעית של הגוף מבלי לעורר תופעות לוואי לא רצויות שהיו יכולות להתרחש בכמות לא מדוללת דיו. 

האמונה שרווחה עוד טרם המצאת החיסונים הייתה ש"דומה בדומה יירפא" ומקור המחלה הוא גם מקור הרפואה, במידה ועושים זאת בצורה מבוקרת, זהירה ונכונה.

אופן ההליך הטיפולי

טיפול בהומאופתיה טבעית אינו נעשה בפעם אחת. השפעתם של החומרים הפעילים עשויה להראות אותות רק לאחר מספר מפגשים בהם הלקוח צורך את המוצר. 

במפגש הראשון מקובל שהמטפל מסביר ללקוח הכול אודות הטיפול ואופיו, וכן פרטים בנוגע למחלה הנוכחית ולהיסטוריה הרפואית. חשוב מאוד שיזוהו כבר באותו שלב פרטים קריטיים כמו רגישות לחומרים אלרגניים, שכן התרופות ההומאופתיות יכולות לבוא ממגוון שלם של חומרים מהחי והצומח. 

פרטים נוספים החיוניים שיירשמו יהיו למשל גיל, משקל, גובה, הרגלי תזונה ואורח חיים כללי. לאחר מכן הרוקח יבחר בקפידה את התרופה ההומאופתית המתאימה ביותר על פי מינון מדויק לאותו לקוח. במפגשים הבאים הלקוח צורך את אותה תרופה ועוקבים אחר כל שינוי, ועושים זאת עד שמגיעים לתוצאה הרצויה.

סרטון בנושא הומאופתיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
הומאופתיה: טיפול טבעי 100%