חפשו מטפל/ת:

דיקור סיני – מטפל ברפואה סינית

דיקור סיני - מטפל ברפואה סיניתטיפולים ברפואה משלימה הופכים להיות יותר ויותר מקובלים בכל רחבי העולם בכלל ובמדינות מערביות מתקדמות בפרט. 

אנו בחברת Desert Spa, יודעים שלבני האדם יש נטייה מולדת לשמירה על בריאות הגוף והנפש בכל דרך אפשרית ובמיוחד בעידן המודרני, בו קיימת מודעות ציבורית ההולכת וגוברת בכל הנוגע לבריאות הוליסטית. 

אנשים רבים נפתחים לשמוע חוות דעת נוספות ואלטרנטיבות שיכולות לסייע להם היכן שהרפואה המודרנית המערבית לא נותנת מענה הולם או מספק. בעולם הרפואה האלטרנטיבי המגיע מהמזרח הרחוק ובעיקר מסין ויפן יש מגוון דרכים לטיפול במחלות, כאבים וליקויים של הגוף והנפש. 

אחד מהטיפולים המפורסמים ביותר הינו דיקור סיני.

מה זה דיקור סיני?

דיקור סיני היא טכניקה טיפולית במהלכה עושים שימוש בסיכות דקות במיוחד אותן נועצים באזורים מסוימים בגוף ובכך לגרום להקלה על תסמיני כאב. 

עולם הרפואה של המזרח הרחוק מבוסס על קיומם של "מרידיאנים"- נקודות וערוצי אנרגיה הקיימים בתוך גוף האדם המשפיעים על תפקוד המערכות והאיברים השונים ובכך על בריאותו הכללית, הפיזית והמנטאלית של האדם. 

תורת הדיקור הסיני כמו גם עולם הרפואה המזרחי מאמין ביכולת הגוף לרפא את עצמו ולהחזירו לאיזון הנכון. 

בדיקור סיני ניתן להשיג זאת באמצעות דקירה בנקודות בהן יש ערוץ אנרגטי פגוע ובכך ניתנת לגוף האפשרות להתמקד באותה נקודה, לשחרר את הזרימה שנעצרה שם ולהחזירה לקדמותה.

שלבי הטיפול בדיקור סיני

הדיקור הסיני יכול להתבצע בבית של המטופל, כמו בעיסוי עד הבית או בקליניקה של המטפל. תחילה מבוצעת אבחנה מדוקדקת של המטפל הכוללת שיחה עם המטופל ובדיקה של מדדים שונים כמו דופק, נשימה וסימני חיים חיוניים. לאחר מכן המטופל שוכב על גבו או יושב בנוחות על כיסא טיפול ייעודי. 

המטפל מסמן את הנקודות הקשורות לאיבר הפגוע הרלוונטי ומחדיר אליהם מחטים דקות מאוד (כעובי שערת ראש) וגמישות במיוחד. דקירה זו על פי רוב אינה כרוכה בכאב, אך עלולה לגרום לתחושת עקצוץ או דגדוג. מקומות דיקור אלו לא בהכרח נמצאים על האיבר הפגוע עצמו אלא בסוף אותו מסלול מרידיאני. 

למשל, סופם של ערוצי אנרגיה הקשורים לאיברים שונים נמצאים בקצוות הגוף כמו כפות ידיים ורגליים.

דיקור סיני על פי ראות הרפואה המודרנית

עולם הרפואה המערבי הקונבנציונלי, עליו רוב סומכים הרוב המכריע של כל בני האדם, לא תמיד רואה בעין יפה טיפולים אלו הבאים לכאורה להתיימר ולהוות אלטרנטיבה לרפואה המקובלת והמבוססת על מדע. 

אך עם זאת, אנשים רבים שהלכו לטיפולים אלטרנטיביים מדווחים כי הם חוו שיפור משמעותי בבריאותם הגופנית והנפשית וחשו הקלה בתסמיני המחלות מהם סבלו. 

ישנם מחקרים המראים שיש תועלת בדיקור וכי זה אכן יכול לגרום לתחושת הרגעה והקלה בסימפטומים במצבים מסוימים. אמנם מחקרים אחרים לא מתרשמים כלל ומצביעים על כך שמדובר בתופעת תחושת פלצבו ואשליה המתעתעת במי שמאמין כי יש תועלת בטיפולים כאלו. 

כך או כך, בימינו יותר ויותר אנשים מכל שכבות האוכלוסייה עדיין בוחרים ללכת לטיפולי דיקור סיני במסגרות פרטיות או דרך קופות החולים.

סרטון בנושא דיקור סיני – מטפל ברפואה סינית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
דיקור סיני - מטפל ברפואה סינית