חפשו מטפל/ת:

דולה: הכנה ללידה ולהיריון עם הדרכת הורות והנקה

דולה: הכנה ללידה ולהיריון עם הדרכת הורות והנקההריון ולידה הן מהחוויות המכוננות והמשמעותיות ביותר עבור כל זוג הורים המתכננים להקים משפחה. לצד ההתרגשות הגדולה מגיעות גם כל ההכנות הפיזיות והנפשיות אותן צריכים הזוג לעבור יחד. כל אישה עלי אדמות יכולה להעיד שתקופת ההיריון הוא לא תהליך פשוט בכלל. 

מתרחשים כל כך הרבה שינויים בגופה של האישה הכוללים בין היתר שינויים דרמתיים במבנה הגוף, בחשקים הכלליים ובמצבי הרוח. 

אנו ב- Desert Spa, יודעים שזוגות רבים מתכננים בקפידה את כל ההליכים אותם הם צריכים לעשות מבעוד מועד, כמו הכנת הבית להכנסת התינוק החדש, קניית כל הציוד המתאים וכן ההכנות המנטאליות של הזוג לקראת הרגע המיוחל. לכאן נכנס תפקידה של הדולה, שהיא בעצם המלווה האישית של האישה ובן זוגה בכל תהליך ההיריון, הלידה והתקופה שאחריה.

מה זה דולה?

מקור השם ביוונית עתיקה הוא "שפחה". בתקופה העתיקה היו נוהגות השפחות שהיו שייכות למשפחות מהמעמד הגבוה לתמוך בגבירה בכל נושא בחיים ובפרט בלידה. 

בימינו, שם קיבל הקשר חיובי בכך שהפך להיות שם המקצוע הרשמי של נשים הלומדות בצורה מעמיקה ומקיפה את כל מה שדרוש בכדי לתמוך בכל צרכיה של האישה ההריונית. זוג שבוחר לשכור את שירותיה של דולה עושה זאת בדרך כלל בשלב הריון מוקדם, על פי רוב בחודשים הראשונים. 

הדולה דואגת להגיע לבית הזוג ולבצע מפגש היכרות ידידתי. במפגש זה, הדולה דואגת לספק לזוג את כל האינפורמציה הדרושה להם בכל הנוגע להיריון ולידה, וכן מה כולל בסך השירותים שהיא מספקת עבורם.

מהם תפקידיה של הדולה?

עיקר עבודתה של כל דולה מתרכזת בימים שסביב הלידה עצמה בהם מתחילים להופיע צירים מתקדמים המובילים ללידה. 

היא מגיעה למקום בו אמורה האישה ללדת, ומלווה את האישה פיזית ונפשית בכל שלבי הלידה החל מהציר הראשון. הדולה דואגת להקל על האישה בכל הנוגע לכאבים ולחצים, ובאופן כללי לדאוג שהיא תחווה חוויה טובה ונעימה לאורך כל הלידה ולאחריה. 

דולות רבות בוחרות להרחיב את סל השירותים הבסיסי שלהם עם שירותי עיסוי רפואי וכדומה. ישנן דולות המעבירות קורסים להכנה ללידה הנערכים במרכזי קופות חולים או בבתים פרטיים. אחרי ההיריון והלידה הזוג נכנס למציאות חדשה של הורות, ואיתה מגיעים המון חששות, ספקות ושאלות. 

במהלך קורס ההכנה ללידה הדולה אמורה לספק את כל הידע הנחוץ לזוג על מנת להיות מוכן לימים שאחרי הלידה כשהם אוחזים ברך הנולד. בנוסף, ישנן דולות שעושות הדרכת הנקה במחלקת היולדות, בבית היולדת או דרך שיחת טלפון.

בחירה של דולה – למי זה מתאים?

בחירה של דולה לא בהכרח מתאימה לכל אחת. ישנן נשים המעדיפות לחוות את החוויה של ההיריון והלידה באופן עצמאי משלל סיבות. 

ישנן נשים שלא רואות כל ערך בליווי של אישה זרה וחיצונית כשיש להן קרובות משפחה שיכולות לתמוך וללוות אותן חינם בלי כסף. יש נשים אחרות שזה פשוט לא מתאים לאופי שלהן. 

כמו כן יש לציין שלשכור דולה יכול להיות עסק יקר מאוד היכול להגיע לכמה אלפי שקלים, ונשים רבות נרתעות להוציא סכומי כסף גדולים כאלו לקראת תקופה רגישה. יחד עם זאת, קיימים הסדרים עם קופות החולים שיכולים לכסות במסגרת הביטוח חלק מן התשלום ובכך להקל על זוג ההורים הטרי.

סרטון בנושא דולה: הכנה ללידה ולהיריון עם הדרכת הורות והנקה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
דולה: הכנה ללידה ולהיריון עם הדרכת הורות והנקה