חפשו מטפל/ת:

ספת כושר מומלצת – איך בוחרים?

אי אפשר לדבר על ציוד לאימוני כושר גופני ואורח חיים בריא מבלי להזכיר ספת כושר. למעשה, מדוברת על ספה שמאפשרת למתאמנים להרים משקולות בצורה נוחה על ידי שימוש במגוון רחב מאוד של תרגילים אותם מבצעים בשכיבה או ישיבה על גבי אותה ספה, החל מתרגילי כתפיים וחזה ועד לתרגילי גב. עם זאת, על מנת שתוכלו לנצל את המיטב מכל אימון ואימון שתערכו, עליכם לבחור ספות כושר בצורה הנכונה. אז איך ניתן לבצע זאת ומה עליכם לדעת קודם לכן? בכתבה זו, החלטנו לעשות לכם סדר בבלאגן ולהסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת לפני שאתם רוכשים ספות לכושר.

סוגי ספת כושר לאימון

לפני שתדעו כיצד לבחור נכון ספה לאימון שתשתמשו בה באימונים הביתיים שלכם, הרי שעליכם להכיר את כל הסוגים הקיימים של ספות לאימון:

  • ספה שטוחה של אימון משקולות – מדובר בעצם על ספה שייעודה העיקרי הוא לשמש למען אימון משקולות, זאת בעוד כי מדובר על ספה פשוטה יחסית. על ספה זו יהיה ניתן לבצע מגוון תרגילים עם משקולות יד חופשיות או מוט, כמו לדוגמא לחיצת כתפיים בישיבה או לחיצת חזה בשיפוע חיובי.  בדרך כלל, ספת שטוחה תגיע יחד עם פלטה ישרה או מקבילה לרצפה. יתרון נהדר של ספה  מסוג זה היא שהיא בדרך כלל תהיה מאוד נגישה במחיר ויהיה ניתן להתאים אותה בקלות לכל סוג אימון ביתי באשר הוא, כך שמדובר על בחירה מושלמת עבור מתאמנים מתחילים המעוניינים לנצל את המיטב מהמקום שיש להם בבית.
  • ספות כושר לאימון בטן – זוהי בעצם ספה שמטרת השימוש העיקרית בה היא לבצע באמצעותה תרגילי כפיפות בטן מכל הסוגים השונים. באופן כללי, לספה מסוג זה קיים שימוש אחר לגמרי ספת כושר ייעודית להרמת משקולות ולא יהיה ניתן לכוון אותה בשיפועים שונים מכיוון שהדבר אינו נחוץ. כמו כן, חשוב להדגיש כי מאחר ומדובר על ספה שאינה מתאימה לאימוני משקולות כבדים, העומס המירבי שיהיה ניתן להפעיל עליה הוא גם נמוך בהרבה בהשוואה לספה שטוחה של אימון משקולות, כאשר אותו עומס בדרך כלל ינוע עד סביב 120 ק"ג.

לבחור את הספה המושלמת – דגשים חשובים

בחרו ספה שמתאימה לסוג האימון שלכם – האם אתם עורכים אימוני משקולות כבדים, אימוני בטן או שאתם בכלל יותר בעולם של האימונים האירוביים? כאשר תבחרו ספת לאימון, עליכם לבחור ספה שמתאימה לסוג האימון הספציפי שלכם כך שתוכלו להיות בטוחים כי מדובר על שימוש אופטימלי אשר מותאם לצרכים האישיים שלכם. רק בהינתן בחירה מדויקת של ספה המתאימה לסוג האימון שלכם תוכלו ליהנות מחווית אימון נוחה ויעילה.

יציבות של הספה – תמיד יהיה חשוב לבחור ספה בעלת יציבות וחוזק שכן, מדובר על מתקן כושר שבו תשתמשו לאורך תקופת זמן ממושכת ותעמידו אותו בעומס רב ובהתאם לכך, תמיד יהיה כדאי לבחור ספת כושר יציבה, חזקה ואמינה, כזו אשר תוכל לעמוד בעומס רב של המשקלים שתרימו ולאורך פרק זמן ממושך.

שורה תחתונה

אין ספק כי ביצוע הבחירה הנכונה של ספות כושר מומלצת זוהי בחירה חשובה למדי עבור כל אלו המעוניינים לנצל את המיטב מעריכת אימונים ביתיים. אחד המקומות המומלצים ביותר לרכוש בהם ספה לאימונים ביתיים הוא מהחנות האון ליין של של "ספורט סטוק" שכן, תמיד יהיה כדאי לרכוש ספת כושר ושאר ציוד ספורט מרשת מוכרת, מקצועית ואמינה.

בשיתוף: https://sportstock.co.il/

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
ספת כושר מומלצת