חפשו מטפל/ת:

אוסטאופתיה: טיפול רפואה משלימה IRO

אוסטאופתיה: טיפול רפואה משלימה IROאוסטאופתיה היא שיטת טיפול השייכת לעולם הרפואה המשלימה. שיטה זו עושה שימוש בשתי הידיים של המטפל לצורך עיסוי רקמות עמוקות בגופו של המטופל. 

אנו ב- Desert Spa, יודעים שבאמצעות אוסטאופתיה ניתן לרפא אזורים כאובים ופגועים בגוף הנגרמים משלל בעיות פיסקליות הנובעות ממחלות או משימוש לא נכון בהפעלת הגפיים ויציבת עמוד השדרה.

מה היא אוסטאופטיה?

האוסטאופתיה מורכבת משתי מילים – "אוסטאו" שפירושו עצם, ו"פתיה" שפירושה דרך. כלומר, טיפול דרך העצם.

טיפול באוסטאופתיה מתמקד במנח התיקני של גוף האדם ומתבסס על מצבם של שרירי השלד התומכים ביציבה של הגוף.

לעתים בני האדם מסגלים לעצמם הרגלים לא בריאים שלאורך זמן עלולים ליצור בעיות וכאבים. 

למשל, ישיבה לא בריאה על כיסא, עמידה במנח לא נכון שיוצר עומס על פלג הגוף התחתון, שכיבה על מיטה לא נוחה או מזרון לא מתאים, הליכה בצורה לא סדירה שלאורך זמן יכולה לגרום לעיוות במבני בסיס ועוד.

באמצעות עיסויים בצורה ייחודית של רקמות אלו, האוסטאופת מנסה להחזיר את הגוף למצב הטבעי הקודם לפגיעה.

מי הוא אוסטאופת?

אף על פי שהאוסטאופת אינו רופא ואינו בעל הסמכה בעלת תואר במדעי החיים או הרפואה, חלה עליו חובה ללמוד ביסודיות הכול אודות גוף האדם, מבנה השלד, מבנה השרירים התומכים וכן כל הבעיות העלולות להיווצר בהם כתוצאה מתנועות לא נכונות או כתוצאה ממחלות ותאונות. 

במדינות רבות בעולם מצריכים את העוסקים במלאכה זו לקבל הכשרה מעשית בסופה המתלמדים זוכים לתעודה המעניקה להם רישיון לעסוק בתחום. 

במדינת ישראל פועל איגוד הIRO – רשימת האוסטאופתים בישראל. איגוד זה אחראי על רגולציה ובקרה על תחום עיסוק זה וכן הוא כולל את הרשימה של כל האוסטאופתים בעלי ההסמכה הראויה בישראל.

לאילו בעיות טיפול באוסטאופתיה יכול לפתור?

באמצעות אוסטאופתיה ניתן לאבחן ולטפל במגוון בעיות של שיבוש תנועתי הנובעות מהרגלי חיים לא בריאים הגורמים לחוסר איזון של הגוף.

לפעמים, פעמים רבות אדם סובל מכאבים ומתסמינים שונים במקום אחד כאשר המקור של אותו כאב נמצא במקום אחר של הגוף. 

למשל – כאבי ראש וצוואר יכולים להיגרם מישיבה לא נכונה מול מסך מחשב עבודה.

כאבי פרקים ושרירים יכולים לנבוע מאחיזה לא נכונה של חפצים או עומסים עודפים המופעלים עליהם. 

כמו כן, טיפול באוסטאופתיה יכול להיות רלוונטי במקרים של עיכוב התפתחותי אצל תינוקות ופעוטות, לידות טראומתיות בהם נעשה נזק לפלג גוף תחתון ולאברים פנימיים, תאונות ספורט ותאונות דרכים בהם קיימים כשלים פיזיים רב מערכתיים.

למי מיועד טיפולי אוסטאופתיה

סדרת טיפולים אצל אוסטאופת מוסמך יכולה בהחלט להיות רלוונטית עבור שכבות אוכלוסייה רבות ומגוונות, החל מגיל ינקות בהם מופיעים הפרעות התפתחות וכלה אצל קשישים אצלם מערכת שריר שלד רגישה ופגיעה יותר. 

במדינות מתקדמות רבות ברחבי העולם טיפולים אוסטאופתים נחשבים לאופציה מקובלת ופופולרית ביותר, ורבים הולכים לקבל טיפולים כאלו במסגרת הביטוחים השונים אצל קופות החולים בהשתתפות חלקית או אצל מטפלים בקליניקות פרטיות.

סרטון בנושא אוסטאופתיה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:
אוסטאופתיה: טיפול רפואה משלימה IRO